Конференція у Селидівському гірничому технікумі

10 жовтня 2018 року у Селидівському гірничому технікумі відбулася конференція на тему “Екологічна криза та шляхи її подолання. Утилізація та переробка сміття”. Позааудиторний захід проводився в рамках роботи тижня циклової комісії гірничо-економічних дисциплін.

У конференції приймали участь студенти II курсу спеціальностей “Експлуатація і ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв”, “Підземна розробка корисних копалин” та “Шахтне і підземне будівництво”.

Стан навколишнього природного середовища нашого міста можна характеризувати як екологічну кризу. Якість води річки Солона оцінюється як незадовільна, істотну небезпеку для життя представляє зараження навколишнього середовища сміттям. Така ситуація, насамперед, позначається на здоров’ї людини та стані її генетичного фонду. На зниженні тривалості життя позначилося загальне погіршення екологічної ситуації, а також зниження рівня життя.

Раціональне використання і зберігання відходів виробництва та побутових відходів передбачає придбання контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів.

З цього року Селидівська міська рада запроваджує роздільний збір, вивіз та переробку твердих побутових відходів. На теперішній час встановлено 1 комплекс контейнерів (скло, папір, пластик), а до кінця року планується встановити 10 комплексів, що є 36 відсотків від усіх сміттєвих майданчиків міста. Впровадження такого збирання зменшить кількість відходів, які розміщені на звалищі.

Серію виступів студентів з цього приводу було присвячено шляхам подолання екологічних проблем нашого регіону, утилізації та переробці сміття.

273 274 275 276

З промовою виступила спеціаліст комунального відділу Селидівської міської ради Ліна Гончарова. Вона додала, що досягнути рівня європейських держав у сфері переробки сміттяі розвитку бізнесу цілком реально, але потрібен господарський підхід як на рівні держави, так і на місцях. Ще вона доповіла про будування сміттєперевантажувальної станції з сортувальним обладнанням у місті Покровськ.

Необхідно закрити існуючі сміттєзвалища, які забруднюють атмосферу, підземні води, грунти та одночасно побудувати сміттєпереробні заводи, сміттєсортувальні лінії, побудувати полігони, які відповідатимуть екологічним стандартам та прийматимуть сміття, яке не підлягатиме переробці” - додала вона.

Вихід з екологічної кризи можливий лише за умови гармонійного розвитку природи і людини та зняття антагонізму між ними.