Місце виконання рішень та розміри виконавчого збору, що додатково стягується з боржника одночасно з відкриттям виконавчого провадження

З 5 жовтня 2016 року набрав чинності новий Закон України «Про виконавче провадження».

В зв’язку із цим Селидівський міський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області надає актуальну інформацію про основні правила примусового виконання рішень.

Як і раніше виконавчі документи пред’являються на виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцем знаходження його майна.

Разом з відкриттям виконавчого провадження з боржника стягується виконавчий збір в розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню. Такий збір є важелем впливу на боржника, який змушує його замислитись «чи варто доводити справу до примусового виконання», оскільки в цьому разі його борг збільшується. Так , наприклад, якщо сума боргу на користь фізичної особи становить 50 тисяч гривень, то після відкриття виконавчого провадження боржник буде зобов’язаний сплатити вже 50 тисяч гривень боргу та 5 тисяч гривень виконавчого збору. Крім того підлягають оплаті боржником і понесені витрати на проведення виконавчих дій.

Ще однією новацією є обов’язок боржника подати декларацію про свої доходи та майно в п’ятиденний термін з дня відкриття виконавчого провадження. За ненадання таких даних передбачена адміністративна відповідальність.