Новини Уряду

Увага екстреній медицині в рамках реформи охорони здоров’я має бути беззаперечною, – Володимир Гройсман

Започаткована Урядом реформа системи охорони здоров’я в Україні передбачає зміни не тільки на первинній та вторинній ланці, а й в системі екстреної медицини, яка так само заслуговує на увагу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради, присвяченої питанням розвитку швидкої медичної та екстреної допомоги.

«Змінюємо первинну, вторинну, третинну ланку. І тут зміни в екстреній медицині мають бути на передовій з точки зору забезпечення, організації роботи, переоснащення і підготовки фахівців, - сказав Глава Уряду. - Сьогодні нам потрібно актуалізувати проблематику, яка є, визначити, що нам потрібно змінити в системі».

Серед проблем, які потребують негайного вирішення, учасники наради назвали підготовку кадрів, забезпечення належного рівня оплати праці, а також комплектацію автомобілів швидкої допомоги. При цьому система екстреної допомоги, як наголосили фахівці, має бути сфокусована на швидкому наданні якісної допомоги. В центрі уваги завжди має бути пацієнт та його потреби, а професійність, повага та дотримання протоколу лікування – головним орієнтиром роботи парамедика.

Володимир Гройсман: Орієнтир обсягу інвестицій в економіку України – 25% ВВП

Орієнтир обсягу залучених в економіку України інвестицій становить 25% ВВП. Досягнення цієї мети дозволить забезпечити не тільки реактивне зростання економіки, а й суттєво знизити боргове навантаження на бюджет. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Нам потрібно, щоб інвестиції складали 25% від ВВП України. Вони будуть інвестуватися в українські підприємства», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що обсяг бюджетних асигнувань на обслуговування державного боргу становить 130 млрд грн. Ще 140 млрд грн становить дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який через існуючу до останнього часу пенсійну систему компенсується за рахунок державного бюджету.

«Я проти того, аби люди відробляли щось додатково. Борги треба віддавати від зростання економіки», - зазначив Глава Уряду.

Україна планує підписати Угоду про ЗВТ с Туреччиною, – Прем’єр-міністр

Україна, слідом за ЄС, Канадою та Ізраїлем, планує підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною, повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі одного з телеканалів.

«Ми хочемо цього року підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною. Це буде позитивно впливати на економіку та якість життя українців, в першу чергу», - сказав Володимир Гройсман.

Довідково

В 2017 році товарообіг між Україною та Туреччиною зріс на 20,1 % і досяг $3,78 млрд з позитивним сальдо в $1,26 млрд. Цими днями в Анкарі пройшло засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва, під час якого були вироблені практичні рішення для подальшого розвитку наших торговельних та економічних відносин.