Протягом 2017 року Росія тричі «відпрацьовувала» наступ на Норвегію

У 2017 році російська авіація тричі відпрацьовувала напад на Норвегію. Про це в понеділок в своїй щорічній доповіді повідомив директор розвідувальної служби Норвегії, генерал-лейтенант Мортен Хага Лунді, повідомляє The Independent Barents Observer.

Перший такий випадок зафіксували 24 березня минулого року. Тоді дев'ять російських бомбардувальників, відпрацьовували наліт на радар Globus 2, розташований в містечку Варді.

Варді знаходиться на острові, розташованому на крайньому північному сході країни біля кордону з Росією. Globus 2 встановлений американцями, і використовується норвезької військовою розвідкою для відстеження переміщень в Баренцевому морі вздовж узбережжя Кольського півострова російських атомних підводних човнів, що мають на озброєнні балістичні ракети. Ще один випадок стався за два місяці по тому, 22 травня. Тоді 12 російських літаків, що піднялися з різних баз, відпрацьовували наліт на флотилію НАТО, яка вела навчання в Норвезькому морі.

Менше ніж через тиждень після цього, 27 травня, дев'ять російських літаків відпрацьовували атаку на військові об'єкти в районі Заполярного міста Буді. Лунді пов'язав маневри російських з тижневими авіаційними навчаннями західних країн Arctic Challenge. У них брали участь більше 100 літаків з 12 країн; організовувала маневри Норвегія у співпраці зі Швецією і Фінляндією, які в НАТО не перебувають.