Спільна нарада у виправній колонії

Кожен має право на освіту, незалежно від віку, статі, раси, стану здоров’я, національності та місця знаходження.

За колючим дротом це право має розповсюджуватись безперешкодно. Створення умов для здобуття освіти, надання якісних знань – один зі шляхів виправлення людей, які, так сталося, відбувають покарання в установах виконання покарань.

12 червня 2018 року в Селидівській виправній колонії №82, що на Донеччині, відбулась спільна нарада за участю адміністрації установи на чолі з начальником установи підполковником внутрішньої служби Олексієм Чуєвим та провідним спеціалістом відділу освіти Тетяною Меліковою.

На нараді підіймалися важливі питання: зарахування засуджених на новий навчальний рік за екстернатною формою навчання; про виконання статті 133 Закону «Про загальну середню освіту», статті 3, 9 Закону «Про освіту» та наказу МОНУ від 13.03.2017 року №369 «Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах». Роз’яснення про екстернатну форму навчання було доведено до засуджених. 16 осіб, з числа спецконтингенту вже подали заяви на зарахування на навчання. Засуджені мали змогу отримати більш детальну інформацію, на всі їх питання Тетяна Анатолівна надала вичерпні відповіді.

«Освіту в закладах відбування покарання можна розглядати не тільки як процес набуття певних знань і вмінь, але і як педагогічний процес, який має соціальну спрямованість на формування рівня загальної культури, світогляду особистості, її моральних якостей і поведінки. Освіта сприяє подальшій соціальній адаптації, професійному становленню, психологічній стійкості засуджених, запобіганню рецидивній злочинності у країні.», - зазначила Тетяна Мелікова.

«Необхідно зазначити, що ресоціалізація засуджених – процес індивідуальний. Її ефективність залежить, насамперед, від того, як будуть враховані й застосовані в практиці освітнього процесу соціально-психологічні закономірності розвитку особистості засудженого, специфіка їх проявів у нестандартних умовах ситуації позбавлення волі й різних видах діяльності примусового характеру. Однією з головних цілей реалізації освіти в установі полягає в зміні ролі засудженого з об’єкта на суб’єкт громадської дії», - зазначив заступник начальника установи з соціально – виховної та психологічної роботи підполковник внутрішньої служби Микола Катайков.

Наприкінці наради були підбиті підсумки проведеної роботи та намічені спільні плани на зарахування та процес навчання засуджених.