Увага! Перевірка системи оповіщення!

Шановні громадяни!

16 листопада 2018 року з 14.00 до 14.30 год. Департаментом з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення Донецької області, в тому числі і в Селидовому, з включенням централізованокерованих електросирен та відбором радіотрансляційної мережі. З 13 по 15 листопада 2018 року (включно) буде організовано щоденну передачу попереджувальної інформації через всі місцеві засоби масової інформації – газету «Наша Зоря» та її офіційний сайт (nashazorya.ucoz.ua), місцевий телевізійний канал ТРК «Інфо-Центр», офіційний сайт Селидівської міської ради (selidovo-rada.gov.ua).

Під час проведення планової технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.

Про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також порядок укриття в захисних спорудах

Оповіщення

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій - це передача повідомлення через радіотрансляційний вузол в квартири (радіоточки) а також телебачення: місцевий канал телерадіокомпанії «Інфо-Центр» та кабельне телебачення ТОВ «Антарес» на каналі СТБ (текст оповіщення доводитиметься рухомим рядком або голосовим повідомленням з перериванням програми телебачення, що йде), пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть дротовий радіоприймач або телевізор (на каналі: ТРК «Інфо-Центр» або ТОВ «Антарес» на каналі СТБ) і слухайте повідомлення від органів місцевого самоврядування та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень на можливі надзвичайні ситуації.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації, територію (райони, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, інша інформація.

ПОВІДОМЛЕННЯ будуть залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення міста та стану рятувальних і невідкладних аварійних і відновлювальних робіт.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

• тримати вдома постійно включеними репродуктори, радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки органів місцевого самоврядування та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;
  • повідомити про отриману інформацію сусідів;
  • привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри. При їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо);
  • постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, предмети особливої гігієни, запас їжі та інше;
  • провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;
  • уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення) де можна укритися.

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС В ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, на ринку тощо) негайно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись де поблизу знаходиться укриття і як найшвидше добратися і укритися в ньому, а якщо є час, якнайшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

Для укриття населення м.Селидове від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру існує фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає протирадіаційні укриття та підвальні приміщення житлових будинків, які можуть бути використані для укриття населення. Організації та власники таких споруд, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ населення для укриття.

Перелік найпростіших укриттів (підвальних приміщень), які можуть бути використані для захисту населення від факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території м. Селидове додається.