В Ужгороді стартувала шоста Всеукраїнська спартакіада "Сила духу"

12 вересня в Ужгородському спортивному комплексі «Юність» урочисто відкрито шосту Всеукраїнську спартакіаду «Сила духу».

Всеукраїнська спартакіада «Сила духу» була започаткована у 2013 році й проходить щорічно серед потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва.

Організатором загальнонаціонального заходу виступає Фонд соціального страхування України, під опікою якого знаходиться понад 207 000 осіб – потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань.

Метою спартакіади є соціальна реабілітація і створення умов для повернення осіб з інвалідністю до активного життя, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві.

Фінальному етапу VІ Всеукраїнської спартакіади традиційно передували відбірні регіональні змагання, що відбулися у всіх областях та місті Києві. Цьогоріч у них взяли участь 2269 спортсменів-аматорів, що представляли 267 команд міст та районів держави. Порівнюючи з першою спартакіадою, показник масовості зріс в 1,5 рази.

З вітальною промовою до присутніх звернувся в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Нестеров Сергій Володимирович: «Надзвичайно радий бути сьогодні разом з вами на цьому величному святі. У цій залі вже вкотре зібралася велика фондівська родина з усіх куточків України, наші поважні гості. З великою приємністю бачу перед собою ваші щасливі очі, захопливу різнобарвну картину, яку немов би намалювали наші яскраві спартакіадівці. Ви – уособлення цілої країни, такої різноманітної, але прекрасної і єдиної в споконвічних прагнень та простих земних мріях до кращого життя.

Ви – незборима сила людського духу, яка гартує та зміцнює кожного з вас.

Спадає на думку – не так багато, здається, в державі подій, які б мали таку позитивну і щиру енергетику, що захоплювала і дивувала все ширше і ширше коло людей.

Якщо порівняти склад учасників минулорічних та нинішніх фіналів, то він змінився більше, ніж наполовину. Це свідчить, як мінімум, про дві важливі речі – серед потерпілих на виробництві зросла привабливість спартакіади як цікавого і корисного заходу, що, в свою чергу, зумовило посилення конкуренції за місця в збірних командах регіонів.

Переконаний, що такі процеси лише додають віри і впевненості в правильності кроків щодо залучення наших співгромадян з особливими потребами до активного життя.

Відчуваю, як в передчутті чогось справжнього і значимого, в унісон зараз б’ються серця тих, чия доля в силу певних життєвих обставин нерозривно пов’язана з Фондом соціального страхування.

Запевняю, що ми робили і будемо робити все можливе аби ваше нелегке, увінчане бідою, життя було світлішим на посмішки, радіснішим на успіхи і перемоги.

Хочу сердечно подякувати усім тим, хто долучився до підготовки спартакіади. Це сотні людей – насамперед співробітники Фонду, які фактично на волонтерських началах зробили все для того, аби організувати відбори, спорядити команди та довезти їх сюди. Все аби цьогорічна спартакіада відбулася.

Адресую щирі слова вдячності присутнім сьогодні керівництву крайової влади за вашу небайдужість, вашу підтримку і розуміння конкретних дій для наших людей.

Зі свого боку спартакіада, як на мене, додає позитивного іміджу Закарпаттю, оскільки сотні людей з усієї України мають змогу протягом кількох днів отримувати задоволення від перебування тут, аби множити затим любов до цієї чарівної землі.

А зараз, дорогі друзі, настала довгоочікувана хвилююча мить, щоб з вашого дозволу урочисто проголосити – шосту Всеукраїнську спартакіаду «Сила духу» відкрито!

В добру путь, спартакіадо! Нехай перемагає вічна сила духу!».

Затим, після церемонії підняття державного прапора, було зачитано вітання керівників держави – Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Міністра соціальної політики України, що надійшли на адресу учасників, організаторів та гостей спартакіади.

З привітаннями до учасників церемонії відкриття також звернулися: заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Васильович Галас, перший заступник Закарпатської обласної ради Йосип Йосипович Борто, заступник Ужгородського міського голови Гомонай Василь Васильович.

Протягом найближчих трьох днів нагороди у 6 видах спорту (армспорт, бомбаскет, гирьовий спорт, дартс, теніс настільний, шахи) виборюватимуть майже 300 учасників з 25 регіонів України. Переможців визначатимуть в особистій, командній по видах спорту та загальнокомандній першостях. Спортсмени, які посядуть 1-3 місця в особистій першості в кожному виді програми, будуть нагороджені також цінними подарунками.