Відкриття оновленого Будинку культури в м.Гірник

В м.Гірник відбулась радісна подія – сьогодні об 11:30 було відкрито відремонтований, просторий, обладнаний за сучасними вимогами Будинок культури в рамках візиту координатора Програм Міжнародної організації з міграції Леї Морісон.

Цей заклад було відремонтовано за фінансової підтримки Уряду Японії в рамках проекту, що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

У рамках проекту було здійснено загально будівельні та спеціальні роботи в деяких приміщеннях будівлі, а саме: частковий ремонт покрівлі, обшивка парапетів металевими листами, облаштування порогів, перебудування санітарного вузла, ремонт та заміна стелі, стін і підлоги, замінено вікна, двері, електропроводку, облаштовано новий водопровод та каналізацію на суму майже 1,1 млн.грн. (згідно проектно-кошторисної документації).

Окрім ремонтних робіт в Будинок культури було закуплено нові меблі та обладнання вартістю близько 300 тис.грн.

Право перерізати урочисту стрічку ведучі свята надали секретарю Селидівської міської ради Миколі Голубенко, координатору Програм Міжнародної організації з міграції Леї Морісон та Гірницькому міському голові Сергію Коваленко.

У святково прикрашеному фойє гостей заходу зустріли учасники народного ансамблю «Горлиця» та ростові ляльки.

Присутні мали змогу оглянути оновлену танцювальну залу і три гурткові кімнати – вокальну, театральну та естрадну. В кожній з відремонтованих кімнат діти знайомили всіх зі своєю творчістю та залучали бажаючих до майстер-класів.

Після невеличкої екскурсії усіх було запрошено на урочисту годину, присвячену такій радісній події в житті міста.

Від імені Селидівського міського голови Віктора Ремізова та себе особисто до присутніх звернувся Микола Голубенко: «В рамках проекту «Підтримка згуртування та розвитку громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», який здійснює МОМ, в березні 2017 року відбулось урочисте відкриття оновленої центральної бібліотеки м.Селидове, а сьогодні ми відкриваємо оновлений Будинок культури в м.Гірник. Ми дякуємо Міжнародній організації з міграції, яка робить свій внесок в збереження та розвиток закладів культури, освіти і спорту та висловлюємо свої сподівання на подальше плідне співробітництво в питаннях відновлення і розвитку інфраструктури нашої міської ради».

«У цей нелегкий для Донбасу час гірничани відчули велику підтримку, завдяки якій відбулося згуртування не лише нашої громади, а громад Донеччини в цілому, яких торкнувся конфлікт. Підтримка, яку ми отримали для оновлення Будинку культури м.Гірник – від народу Японії. Ми раді, що ми доторкнулися до культури цього народу», - зауважив Гірницький міський голова Сергій Коваленко.

Леа Морісон зазначила, що основним завданням проекту було згуртування громади, гармонійне співіснування, підтримка інтеграційних та адаптаційних процесів серед внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад, а також на зменшення соціальної напруги та вирішення конфліктів всередині громади. Вона подякувала керівництву міста, адміністрації закладу і громадськості.

На знак своєї поваги і вдячності вихованці БК м.Гірник подарували представниці МОМ символічний подарунок.

Для гостей свята була організована пізнавально-розважальна програма: вони дізнались про історію розвитку Будинку культури, а свої творчі номери глядачам подарували: Катерина Полятикіна, студія «Творчий квартал», танцювальний колектив «Салют», вокально-інструментальний ансамбль «Парадокс» та народний ансамбль «Горлиця».

Ольга Єршова, спеціаліст по проектам МОМ з відповідним словом звернулась до присутніх. Разом із Леєю Морісон вони вручили сувеніри всім, хто приймав активну участь в реалізації даного проекту.

Присутнім також було запропоновано ознайомитись з виставкою робіт прикладного мистецтва дітей та дорослих нашої громади. Кожен з гостей міг обрати собі паперового журавлика з побажанням на поточний рік. Ці птахи у Японії вважаються найкрасивішими та найграціознішими. Японці відносяться до них, як до людини, і звертаються до них, як до високоповажних громадян, бо вони символізують довголіття і надію. Японський журавлик із паперу має особливу історію, складати їх стали ще в середньовічні часи з глибокою вірою у найкраще.

Всі бажаючі мали змогу зробити світлини на згадку про цей захід в спеціально оформленій фотозоні.

На знак вдячності народу Японії учасники та готі свята запустили в небо різнокольорові кулі і журавликів з найкращими побажаннями.