"Колискова для всієї родини"

17 травня в центральній міській бібліотеці для дорослих (директор Марина Рудіч) традиційно пройшли заходи для мешканців міста, відвідувачів відділення денного перебування територіального центру м. Селидове (директор Алла Марина), в рамках співпраці між установами.

Літературно-музичне свято "Колискова для всієї родини" було присвячене теплим та лагідним святам середини травня: Дню матері, Міжнародному дню сім’ї та Міжнародному дню вишиванки.

Дуже символічно об’єднала всі три свята саме тема колискових пісень. Адже з родини починається людина, тож з родини починається країна!

А що може бути тепліше за спогади про матусину, татусеву, бабусину колискову? Це справжній оберіг на все життя!

Бібліотекарі розповіли про значення колискових пісень, їх головні функції, фольклорні образи, українські, слов’янські традиції, а також традиції інших народів світу, наприклад, племені Хімба (Намібія).

Дитинство споконвіку вважалося найважливішим періодом у розвитку людини. Дитину, що з'явилась на світ, намагалися оточити атмосферою любові і турботи. Колискові пісні - це обереги, засновані на магічній силі впливу слова і музики, на їх здатності заспокоїти, уберегти, охоронити.

Головне завдання колискової – приспати, заспокоїти дитину, саме тому в них звучить простий ритм, монотонна, присипляюча мелодія. А щоб дитина заснула, виконавець колискової часто запрошує таких персонажів, як Дрімота, Сон, бо вони - втілення сну, а значить, повинні приспати немовля.

Ритм колискових мелодій максимально наближений до ритму спокійного серцебиття (68-72 удари на хвилину), саме тому вони мають заспокійливу і розслаблюючу дію.

На святі звучало багато народних та сучасних (авторських) колискових.

Справжньою окрасою заходу стали живі виступи Аліни Харламової (психолога територыального центру м. Селидове) та Ганни Шило (завідувача відділення денного перебування Територіального центру м. Селидове ),

родини Сайко-Виноградових (мама, дочка та син),

родини Харламових (мати та дочка),

Інеси Чубарь (солістки групи "Поки тріо"),

а також активної читачки міської бібліотеки та відвідувачки відділення денного перебування Територіального центру м. Селидове - Віри Василівни Казанчиної.

Бурхливі та вдячні оплески стали нагородою виконавцям, а закінчилось свято справжньою яскравою фотосесією!