Зустріч з головою ДонОДА щодо ситуації на підприємствах ДП «Селидіввугілля»

Вже тиждень гірники шахти «Котляревська» вимушені страйкувати, аби привернути увагу влади та громадськості до проблеми, яка стосується цілого регіону.

На сьогодні заборгованість по зарплаті тільки робітникам «Котляревської» сягає більше 30 млн.грн., по ДП «Селидіввугілля», куди входить шахта - близько 250 млн.грн.

Починаючи з 3 жовтня, гірники вдалися до крайніх мір – перекрили відрізок шляху траси Знам’янка-Луганськ-Ізварине навпроти шахти. Не порушуючи закон, вони сформували дві колони людей, які начебто просто переходять дорогу у зазначеному місці.

9 жовтня в м.Краматорськ Селидівський міський голова Віктор Ремізов, народний депутат України Сергій Сажко, голови міських та селищних рад, керівники профспілкових організацій шахт ДП «Селидіввугілля», генеральний директор «Селидіввугілля» Олексій Климченко, директор шахти «Котляревська» Олег Шевцов та працівники вугільних підприємств зустрілись з головою Донецької облдержадміністрації, керівником військово-цивільної адміністрації Олександром Куцем.

В бесіді за «круглим столом» лідери профспілок окреслили керівнику області стан справ на сьогодні, а також висловили невдоволеність роботою профільного керівництва галузі, розділенням колективів навпіл: тих, хто отримує кошти від держави і тих, хто отримує їх від реалізації вугілля. Піднімались також питання про заборгованість по заробітній платі, перспективах шахт та регіону в цілому та неприйнятної позиції влади.

Олександр Куць підкреслив, що він також звертався до Прем’єр-міністра, міністра фінансів і в останній розмові від них почув про зарахування протягом тижня 136 млн грн на часткове погашення боргу із заробітної плати «Селидіввугіллю» та «Первомайськвугіллю». А розмови про виділення коштів з бюджету на технічне оснащення шахт не було. Очільник області запропонував об’єднати всіх народних депутатів з нашого регіону, не зважаючи на їх політичні погляди, для зустрічі з Прем’єр-міністром, міністром фінансів, та іншими посадовцями аби зрушити це питання з «мертвої» точки.

Голова Донецької облдержадміністрації також обмовився, що найближчим часом у нього відбудеться розмова з Президентом України, в якій він озвучить і проблеми гірничої промисловості регіону. Присутні наполягали, щоб піднімались питання зміни Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика, питання «штат – не штат» та питання припинення практики держзакупівель вугілля за кордоном тощо.