2 серпня - День високомобільних десантних військ Збройних сил (колись День аеромобільних військ) України

Висока мобільність і здатність виконувати найскладніші завдання безпосередньо на території передбачуваного супротивника, професіоналізм і самовідданість завжди були притаманні десантним військам.

У новітній історії незалежної України цей рід військ був створений на базі повітряно-десантних і аеромобільних військ України. Будучи своєрідною армійською елітою, бійці-десантники несуть свою службу не тільки охороняючи й захищаючи простори своєї рідної держави, але і беруть участь у різноманітних міжнародних миротворчих військових операціях, часто стаючи захистом і опорою мирним громадянам безпосередньо в зонах військових конфліктів і гарячих точок, які виникають в країнах з нестабільною політичною ситуацією.

Армія суверенної України має в своїй історії давні і славні традиції. Протягом століть наші воїни, батьки і діди, свято зберігали честь і доблесть справжніх захисників Вітчизни. Загартовані в боях, відстоюючи ідеали миру, свободи і незалежності їм вдалося зберегти високий дух і неповторну самобутню культуру, яка стала відома всьому світові.

З приходом нових реалій початку 90-х років минулого сторіччя виникла гостра необхідність перегляду багатьох поглядів і засад минулих років. Однак вшанування військових традицій залишилося доброю рисою всієї широкої української культури і відбивається на сторінках національного календаря. Так, ще в 1999-му році Указом № 937 чинного на той момент Президента України було встановлено професійне військове свято «День аеромобільних військ», яке відзначалося 2-го серпня. Ці війська входять до складу Об’єднаних сил швидкого реагування. Перебуваючи в постійній бойовій готовності, вони являють собою найбільш мобільний і рухливий рід військ, який безпосередньо здатний виконувати будь-яке завдання в будь-яких умовах. Пізніше, при розробці нової концепції реформування Збройних Сил України, Указом Президента № 457 від 27-го липня 2012-го року на зміну Дня аеромобільних військ прийшов «День високомобільних десантних військ Збройних Сил України». Це було зроблено з метою відродження та розвитку українських національних військових традицій.

Відзначаючи важливу роль у забезпеченні обороноздатності держави, яку виконують високомобільні десантні війська, що знаходяться у складі Збройних Сил суверенної України, я вітаю всіх солдатів і офіцерів!

Бажаю міцного здоров’я, щастя та наснаги вам і вашим родинам!

Зі святом вас і всіх благ!

Селидівський міський голова                                                                                 Віктор Ремізов