30 липня-Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким соціальним статусом та рівнем освіти. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.

Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття.

Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психологічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.

З огляду на зростаючі ризики торгівлі людьми не забувайте подбати про власну безпеку при працевлаштуванні не тільки на батьківщині, а й за кордоном.

Перевіряйте законність діяльності посередників та роботодавця, уважно читайте трудову угоду та обов’язково залишайте детальну інформацію родичам та знайомим.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та з метою підвищення інформованості населення фахівчинею Селидівського міського центру зайнятості Галиною Шуляк, 28 та 30 липня були проведені вебінари для безробітних осіб " Протидія торгівлі людьми та легальна зайнятість".

338