Аналітична довідка

щодо результатів проведення купального сезону 2020 року в Донецькій області.

За інформацією сектору забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у м.Селидове Центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України в Донецької області

На території Донецької області, що підконтрольна українській владі, на обліку знаходиться 1506 водних об’єктів.

Протягом літнього періоду 2020 року (з 01.06.2020 по 31.08.2020) на водоймах області загинула 41 особа, з них 5 дітей. Це на 47 % більше ніж за аналогічний період 2019 poкy (загинуло 22 особи, з них 1 дитина).

Найбільша кількість загиблих спостерігається на водоймах, що розташовані на території Маріупольської міської ради - 5 загиблих, Лиманської міської ради - 4 загиблих, Мангушської райдержадміністрації - 5 загиблих, Покровської райдержадміністрації - 4 загиблих. Також мала місце загибель однієї людини на території Селидівської міської.

Причинами загибелі людей стали грубі порушення Правил поведінки на воді й особиста необережність, а серед дітей ще й дитячі пустощі біля води.

Особливо небезпечним є купання в стані алкогольного сп’яніння.

Проведеним аналізом встановлено, що 93 відсотки загибелі людей трапились на водних об’єктах, які не визначені як місця масового відпочинку.

При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:

- купання починай при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С;
- купайся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;
- якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з'ясуй, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;
- не купайся відразу після прийому їжі;
- знаходься у воді не більше 10-15 хвилин, не доводь тіло до ознобу;
- не плавай далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;
- не переривай купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;
- не входь у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;
- при судомах не розгублюйся, намагайся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;
- потрапивши у вир, набери побільше повітря у легені, занурся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливай на поверхню;
- не лежи після купання на сонці, а відпочивай у затінку;
- при виході із води розітри тіло долонями або рушником насухо і одягнись;
- купання дітей має відбуватися тільки під наглядом дорослих, які добре вміють плавати.
- не лишайте біля води малят, вони можуть оступитися і впасти, захлинутися водою або потрапити в яму.