«Антивірусні» зміни законодавства для платників

Центр обслуговування платників Мирноградської ДПІ та Ясинуватсько-Авдївської ДПІ Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області інформує про набуття чинності рядом законів, направлених на підтримку платників податків у період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу.

278

- Закон України від 17 березня 2020 року №530-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19), який набрав чинності 17 березня 2020 року. Цим Законом, зокрема, на час карантину забороняються перевірки бізнесу.

- Закон України від 17 березня 2020 року №533-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID -19)", який набрав чинності 18 березня 2020 року.

Частина із внесених цим Законом змін:

- на 3 місяці відтерміновується обов'язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців»;
- не застосовуватимуться штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня по 31 травня 2020 року;
- встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок ДПС з 18 березня по 31 травня 2020 року;
- подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про доходи;
- тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ всі ФОПи, особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе;
- не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю;
- об'єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Закон України від 17 березня 2020 року №532-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету". Ним, серед іншого, тимчасово, до 31 грудня 2022 року звільняються від оподаткування ПДВ ряд операцій із ввезення/постачання на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них.

Звертаємо увагу, що в період карантину Електронний кабінет стає необхідним форматом спілкування між ДПС та платниками податків, який забезпечує можливість реалізації платникам податків прав та обов'язків.

Нагадуємо, вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://саbinet.tах.gov.uа.