Автоматичності переходу прав на землю при купівлі нерухомості на ній

Нарешті прийнято закон, який закріплює процедуру одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано.

Проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано) № 5248 підтриманий 301 народним депутатом на засіданні ВРУ 8 вересня.

Відтепер продати будівлю можна тільки із земельною ділянкою. Така умова повинна бути передбачена у договорі відчуження нерухомості. Продати окремо будівлю «без землі» тепер не можна. При цьому, земельна ділянка повинна бути належним чином оформлена - мати кадастровий номер. Цілісність об'єкта нерухомості із земельною ділянкою полягає у тому, що земельна ділянка слідує за об'єктом нерухомості, вони нерозривно поєднані між собою. Тому, якщо на землі стоїть будинок, продати землю окремо від будинку не вдасться також. Оскільки нотаріусами завжди перевіряється факт перебування нерухомості на землі, то продаючи землю, вона повинна бути вільна від забудови, інакше треба йти іншим шляхом - продавати будинок, а за ним і землю.