Бібліофреш

Глобалізація торкнулась усіх сфер життя сучасних українців. Наприклад, календар свят (нехай і неофіційних) зазнав збільшення і розширення. У юнацтва та молоді сьогодні дуже популярним є Halloween - сучасне міжнародне свято, яке має давні кельтські корені.

Відзначається воно щороку 31 жовтня, в переддень Дня всіх святих. Традиційно його святкують в Західній Європі і Америці, а з кінця XX століття - більшість країн Східної Європи, зокрема Україна. Також Halloween є популярним в деяких інших країнах, що мають тісні культурні зв'язки з США або Великобританією, наприклад, в Японії, Південній Кореї, Сінгапурі, Австралії та Нової Зеландії, в ряді острівних країн Океанії.

По всьому світу святкують дуже схоже! Тематичні костюмовані вечірки, прикрашені гарбузами оселі та будівлі, (цікаво, що в Україні гарбуз має зовсім інше забарвлення у народній традиції:), розіграші, розповіді моторошних оповідок, перегляд фільмів жахів та читання відповідної ("жахливої", містичної, готичної) літератури - ось головні інтернаціональні ознаки цього свята!

Бібліотекарям, звичайно, найбільш до вподоби традиція ЧИТАННЯ! Тож, із задоволенням представляємо до вашої уваги видання українських авторів!

Давайте лякатися по-українськи!