«Будівельна амністія»

Минулого року в Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані раніше без дозвільних документів.

Це означало, що громадяни можуть готувати документи для узаконення своїх самочинних будівництв. Головна умова – щоб вони відповідали цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Важливо звернути увагу, що можливість прийняття в експлуатацію за спрощеною процедурою застосовується лише для  наступних об’єктів:

-індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок загальною площею до 300 м2, або господарська (присадибна) будівля чи споруда загальною площею до 300 м2, збудована у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року,

-будівля чи споруда сільськогосподарського призначення, збудована до 12 березня 2011 року.

Так за період впровадження «Будівельної амністії» відділом архітектури та будівельного контролю в Єдиному реєстрі документів Державної архітектурно-будівельної інспекції України зареєстровано 38 декларацій про готовність об’єктів до експлуатації, які збудовані без дозвільних документів на території населених пунктів Селидівської міської ради.

Для амністування нерухомості, що підлягає наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства необхідні наступні документи:

заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також);

один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації;

А також засвідчені в установленому порядку копії:

документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Для узаконення своїх самочинних будівництв громадяни надають зазначені документи до відділу надання адміністративних послуг міської ради за адресою: м.Селидове, вул.Берегова, буд.130,1 поверх.