Чергова зустріч в бібліотеці м.Українськ

Вже декілька років діє в бібліотеці м.Українськ жіночий клуб «Вогник». Днями відбулась очікувана зустріч однодумців.

Вона була дуже насиченою та цікавою. Запрошений на захід Валентин Жекас розповів про сакральне значення слів, про те, як важливо для кожного з нас свідомо ставитися до кожного слова, яке ми мовимо. «По дорозі до світла, або спочатку було слово», - так називалась бесіда з присутніми.

217

Бібліотекар Олена Паламарчук провела музичну 5-ти хвилинку «Колядка дзвонів», присвячену відомому по всьому світу «Щедрику» Миколи Леонтовича. Остаточній версії цього твору виповнилось 100 років. Слухачі звернули увагу на зміст пісні, адже мова в ній йде про ластівку, що прилетіла, адже наші предки святкували Новий рік саме навесні. Прослухали «Щедрик», й мовби в цю червневу спеку повіяло прозорою прохолодою зими.

218

Також була запропонована година музичного дозвілля «Розкриті вітри Юрія Візбора». Бардові, який писав ще до Висоцького та Окуджави, у червні виповнилося б 85 років. Мати Юрія, Марія Шевченко, була українкою, а батько, Юзеф Візборас - литовцем. Усі присутні із задоволенням підспівували пісні, що довгий час були відомі кожному. «Ты у меня одна», «Милая моя, солнышко лесное» багато інших, які були присвячені коханим жінкам Юрія Йосиповича: Аді Якушевій, Євгенії Ураловій, Ніні Тихоновій. На жаль, поета, барда, композитора не стало дуже рано, коли йому виповнилось 50 й світ залишився без нових пісень та віршів талановитого автора. Проте, у походи в гори і ліси йдуть нові першопроходьці і, як раніше, співають його пісні, сидячи біля багаття.

219