COVID-19. Важлива інформація та поради

Новорічні та Різдвяні свята минули, але, COVID- 19 нікуди не подівся, не зник, не пройшов.

Наразі триває жорсткий карантин, націлений на зменшення кількості відвідувань громадських місць та зон великого скупчення людей.

Щоденне зростання позитивних результатів ПЛР демонструє, що пандемія COVID-19 поширюється містами та селищами нашої громади.

Станом на 12 січня, на території м.Селидове (разом з містами Українськ, Гірник, смт.Курахівка та Цукурине) з початку карантину зареєстровано 478 підтверджених випадків захворювань на COVID-19 (серед них 17 дітей та 1 підліток):

• на амбулаторному лікуванні знаходяться 89 осіб,
  • на стаціонарному лікуванні – 33 осіб,
  • 329 одужало.
  • летальних випадків з підтвердженим COVID-19 – 27.

З початку 2021 року зареєстровано 90 пневмоній, станом на 12 січня – 211 осіб знаходяться на амбулаторному лікуванні.

ЦЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ!

ЩО РОБИТИ, КОЛИ ЗАХВОРІЛИ НА COVID-19?

Консультуйтеся з лікарем телефоном або онлайн. Самостійний прихід у лікарню - збільшує ризик зараження інших людей або ймовірність заразитися самому (якщо COVID-19 ще не підтверджений).

ЧИ Є АЛЬТЕРНАТИВИ ЗАМІСТЬ 14-ДЕННОЇ САМОІЗОЛЯЦІЇ АБО ЧИ МОЖНА ДОСТРОКОВО ПРИПИНИТИ САМОІЗОЛЯЦІЮ?

Нові послаблення карантинних обмежень покликані зробити максимально комфортним перебування іноземців, а також українців з тимчасово окупованих територій в Україні.

Тому замість обов’язкової самоізоляції через додаток “Дій вдома” можна здати ПЛР-тест на наявність COVID-19. Якщо результат виявився негативним і людина не заражена - не потрібно проходити самоізоляцію.

Як підготуватися до ПЛР-тесту?

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) — основний тест, який виявляє наявність вірусу на ранній стадії захворювання. Для тесту у людини беруть мазок з носа або горла. Щоб результати були достовірними, найкраще здавати ПЛР-тест вранці.

Рекомендації перед аналізом:

• за 6 годин до тесту — не використовуйте спреї чи таблетки для горла;
  • за 3-4 години до тесту — не жуйте гумку, цукерки, не їжте, не пийте, не полоскайте горло, не чистить зуби та не куріть.

Нагадуємо! Якщо у Вас з’явилися симптоми ГРВІ, самоізолюйтеся, подзвоніть своєму сімейному лікарю/лікарю-педіатру Вашої дитини та дотримуйтеся його/її рекомендацій. У разі погіршення стану здоров’я – дзвоніть на телефон екстреної допомоги (103).

Пам’ятайте, що недотримання карантинних заходів та рекомендацій інфекційного контролю може призвести не тільки до масового захворювання, а й до неспроможності медичної системи у боротьбі з COVID-19.

COVID-19 не знає вихідних та свят!

Бережіть себе, бережіть близьких, не наражайте на небезпеку оточуючих!