COVID-19. Важлива інформація та поради

Станом на 19 січня, на території м.Селидове (разом з містами Українськ, Гірник, смт.Курахівка та Цукурине) з початку карантину зареєстровано 498 підтверджених випадків захворювань на COVID-19 (серед них 17 дітей та 1 підліток):

- на амбулаторному лікуванні знаходяться 67 осіб,
- 373 одужало
- летальних випадків з підтвердженим COVID-19 – 29.

З початку року зареєстровано 136 пневмоній, станом на 19 січня – 184 осіб знаходяться на амбулаторному лікуванні.

РЯД ПРИНЦИПІВ ТА ПОРАД ЩОДО ПОВЕРНЕННЯ ДО ВПРАВ ПІСЛЯ COVID-19 ЛЕГКОЇ ТА СЕРЕДНЬОЇ ТЯЖКОСТІ:

Людям з порушеннями у серцево-судинній системі внаслідок COVID-19 рекомендовано починати з вправ низької інтенсивності, а також більше рухатися загалом, що зменшить ризик утворення тромбів.

Тим, хто мав серйозні проблеми із дихальною системою (пневмонія, наприклад) радять уникати навантажень принаймні тиждень після того, як симптоми зникнуть, поступово повертаючись до фізактивності, контролюючи інтенсив-ність та глибину свого дихання.

Пацієнтам, у яких були проблеми із серцем, рекомендують не поспішати повертатися до фізнавантажень принаймні 2-3 тижні після припинення симптомів, найкраще при цьому, щоб рівень навантажень контролював кардіолог.

Тим, хто мав ускладнення, наприклад, міокардит, слід бути ще більш пильними і утриматися від значної фізичної активності протягом 3-6 місяців.

Людям, які мали шлунково-кишкові розлади внаслідок COVID-19 (блювота, нудота, діарея, втрата апетиту) при поступовому поверненні до вправ радять споживати достатню кількість рідини та уважно ставитися до свого раціону.

Пацієнтам, які мали порушення, пов’язані з опорно-руховим апаратом (біль у суглобах та м’язах), слід поступово повертатися до фізичних вправ, перш ніж виконувати такі ж навантаження, які були до COVID-19.

У кого не було особливих симптомів під час COVID-19, якщо протягом тижня після негативного тесту на SARS-CoV-2 жодних відомих симптомів не спостерігається, рекомендують повернутися до фізичної активності, знизивши її на початку до 50% від звичайної інтенсивності.

До якої б з категорій не належав пацієнт, важливо, щоб перш ніж починати на-вантаження, він порадився зі своїм лікарем, уважно відслідковував реакції організму, а також в разі погіршення стану негайно звертався до фахівців.

Пам’ятайте, що карантинні заходи, як то носіння масок, збереження фізичної дистанції, миття рук або обробка їх антисептиком допоможе мінімізувати шанси захворіти на COVID-19 й зберегти здоров’я й гаманець.

Ви ніколи не знаєте хто знаходиться поруч вас, але ви можете запобігти розповсюдженню інфекції.

Бережіть себе та свою родину, до якої повертаєтеся щодня після роботи, відвідування магазину чи автобусу. Не нехтуйте правилами карантину й цінуйте життя!