Декларування доходів-2020

В рамках кампанії декларування фахівці ЦОП Мирноградської ДПІ та Ясинуватсько-Авдївської ДПІ Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області повідомляють, що платники податку за результатами 2020 року зможуть включити до податкової знижки витрати на медичну допомогу на боротьбу з коронавірусом у повному обсязі, без обмежень, передбачених п. 166.3.2 ст. 166 ПКУ.

Така новація запроваджена Законом України від 30.03.2020 р. № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Законом дозволено включення до податкової знижки:

• суми коштів або вартості лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим;
• дезінфекційних засобів і антисептиків; медичного обладнання;
• засобів індивідуального захисту;
• медичних виробів для скринінгу хворих;
• розхідних матеріалів для надання медичної допомоги;
• медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень;
• медичних виробів, лабораторне обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо);
• засобів особистої гігієни;
• продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається КМУ.

Якщо зазначені кошти, обладнання, товари, матеріали добровільно перераховані (передані) протягом карантину:

• громадським об’єднанням;
• благодійним організаціям;
• центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, — Мінохорони здоров'я;
• іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я;
• закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності;
• структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений КМУ.

Отже, платник податку, який у 2020 році добровільно з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) перерахує (передасть), зокрема закладам охорони здоров'я державної та/або комунальної власності, суму коштів або вартість лікарських засобів та медичних виробів за переліком, що визначається КМУ, має право скористатися податковою знижкою за умови дотримання вимог ст. 166 Кодексу .

Звертаємо увагу, що для отримання податкової знижки з медичних витрат на лікування (COVID-19) платнику податків необхідно подати за місцем своєї податкової адреси річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за підсумками 2020 року, тобто з 1 січня 2021 року до 31 грудня 2021 року.

Разом з декларацією необхідно надавати копії платіжних документів, які підтверджують здійснені платником податків витрати на медичні послуги.