ДІЇ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛИХ І ВИБУХОВИХ ПРИСТРОЇВ

Якщо ви побачили підозрілий предмет на вулиці:

- зателефонуйте на номер рятувальної служби «101» або відділення поліції;

- попередьте перехожих про можливу небезпеку;

- очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100 м);

- для огородження скористайтеся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.

Категорично забороняється:

- чіпати чи переміщувати підозрілий предмет та інші предмети, що знаходяться поряд із ним;

- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

- вмикати поблизу знайденого предмета електро-, радіоапаратуру, переговорні пристрої чи рацію;

- торкатися підозрілого предмета, здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив.

Як розпізнати вибухонебезпечні предмети (характерні ознаки ВНП):

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- на предметі влаштовані антени, вмонтовані годинникові механізми чи від них відходять проводи.

Перебуваючи в громадському транспорті:

- звертайте увагу на залишені кимось сумки, портфелі, згортки, іграшки чи інші предмети, у якому можуть знаходитись саморобні вибухові пристрої;

- негайно за допомогою кнопки виклику водія, переговорного пристрою чи іншим способом повідомте про знахідку водія транспортного засобу або будь-якого правоохоронця;

- у жодному разі не відкривайте знайдені пакети чи сумки, не торкайтеся до них і попередьте людей про можливу небезпеку.

Якщо стався вибух:

- спробуйте заспокоїтися й з’ясувати ситуацію;

- не користуйтеся відкритим вогнем;

- зі зруйнованого приміщення виходьте обережно, не торкаючись пошкоджених конструкцій або оголених дротів;

- у разі задимлення захистіть органи дихання змоченою хусткою, шматком тканини чи рушником;

- у громадському транспорті насамперед виконуйте всі команди водія чи команди, які оголошують дистанційно.

Пам’ятайте! Практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних та звукових впливів, нагрівання. Поводження з ними вимагає максимальної уваги та обережності! Знешкоджувати вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть тільки підготовлені піротехніки чи інші фахівці після виведення людей із небезпечної зони та виставлення оточення.