Добропільська ДПІ повідомляє про тимчасові зміни в обов`язковій реєстрації платником ПДВ

Добропільська ДПІ Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області інформує,

що Законом України від 30.03.2020 № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)" підрозділ 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим пунктом 72.

Так, за новим п. 72 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово, на період, що закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), операції, передбачені пунктом 71 цього підрозділу та/або підпунктом 197.1.15 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, що здійснені громадськими об'єднаннями та/або благодійними організаціями, не включаються такими громадськими об'єднаннями або благодійними організаціями при обрахунку загальної суми, визначеної статтею 181 ПКУ.

Тобто, на визначений період, не включаються громадськими та благодійними організаціями до обсягу операцій в 1 млн грн для обов’язкової реєстрації платником ПДВ такі операції:

- надання благодійної допомоги, зокрема безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації (п.п. 197.1.15 п. 197.1 ст. 197 ПКУ);
- ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України (п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ) .