ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО:ЩО РОБИТИ ТА КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?

Зазвичай люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. У суспільстві існує думка, що насильством слід вважати фізичні вияви агресії.

Так що ж таке «домашнє насильство», згідно із законом?

Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти у подружжі, то тепер розширюється коло осіб. До нього тепер відносять колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширене коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі.

Під економічним насильством в законі значиться умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

Якщо з фізичним та сексуальним насильством більш зрозуміло, то з психологічним та економічним насиллям важко розібратися.

Так яке ж воно психологічне та економічне насильство?

Психологічне насильство, відповідно до закону, – це словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

Що робити у разі вчинення домашнього насильства?

• Зателефонувати в поліцію за номером - 102.
  • За необхідності — звернутися за медичною допомогою — 103.
  • Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного)
  • Зателефонувати або звернутися :
  • до відділу сім’ї, молоді та спорту Селидівської міської ради - +380990623929, м.Селидове, вул. Гоголя, 82 (стадіон);
  • до служби у справах дітей Селидівської міської ради - +38062377 -20-29, вул.К.Маркса, 8 ( виконком, 3 поверх, каб. 40-41);
  • до міського Центру соціальних служб - +380623770022, м. Селидове, вул. Маяковського, буд. 6-А ( Будинок культури);
  • Зателефонувати до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги №4 7 - +38 093 310 78 29 ; +38099 366 63 59;
  • Звернутись до старост м.Українськ, смт Цукурине та село Петрівка.