Донецька митниця ДФС перерахувала до Держбюджету штрафних санкцій на суму майже 138,3 тис. гривень

Протягом першого півріччя 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 34 порушення митних правил, що майже в 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Аналіз структури виявлених правопорушень в розрізі статей Митного кодексу України  свідчить, що найбільш поширеними порушеннями митних правил, є:

- ст.484 МКУ - зберігання, придбання чи використання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від нього, складено 14 протоколів про порушення митних правил  (далі ПМП);

- ст.470 МКУ - перевищення строку доставки товарів, транспортних засобів - 7 ПМП;

- ст.481 МКУ - перевищення строків тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів -5 ПМП;

- ст.469 - неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено - 3 ПМП ;

- ст.480 МКУ порушення порядку здійснення операцій з переробки товарів - 3 ПМП.

Не припиняється спільна робота з правоохоронними органами Донецької області в напрямку протидії порушенням митного законодавства України. За минулий період проведено 17 спільних заходів, виявлено 14 ПМП, вилучено предметів правопорушення на суму майже 38,6 тис. гривень.

З початку року митницею перераховано до держбюджету штрафних санкцій за порушення митного законодавства на загальну суму майже  138,3 тис. грн., що практично вдвічі більше, ніж за відповідний період 2015 року.