ЕЛЕКТРОННА ТРУДОВА КНИЖКА:

ЯК ПЕРЕВІРИТИ СВОЇ ТРУДОВІ ДАНІ.

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект №3623 про електронні трудові книжки. Законопроект пропонує фактично скасувати паперові трудові, щоб вся інформація про роботу зберігалася в електронному вигляді - в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування Пенсійного фонду України.

Дані про стаж працівників вноситимуть до реєстру самі роботодавці. А українці зможуть перевірити правильність внесених даних в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду — portal.pfu.gov.ua.

Однак кожен українець вже зараз може подбати про те, щоб його дані були внесені коректно і в повному обсязі: вже зараз на вебпорталі електронних послуг ПФУ є електронні кабінети всіх платників податків. А в кожному особистому кабінеті вже рік є розділ «Електронна трудова книжка», де містяться дані з 2002 року (а іноді і більш ранні), і розділ «Відомості про трудові відносини», куди можна подати інформацію зі своєї трудової книжки за більш ранній строк або якщо з якихось причин дані не внесені до електронної книжки.

Щоб увійти до особистого кабінету на порталі ПФУ і перевірити, який стаж вам нарахували, і чи правильно, потрібно мати електронний цифровий підпис.

Отримати цифровий підпис можна онлайн, наприклад, в ПриватБанку, або особисто, звернувшись до одного з сертифікованих центрів з видачі електронних ключів.

Як вносити дані з паперової трудової книжки, докладно розкажуть в тому ж особистому кабінеті.

Потрібно просто відсканувати всі сторінки трудової книжки (в кольорі) і відправити у вигляді фотографії (JPG або PDF-файл). Ці дані будуть оброблені співробітниками Пенсійного фонду і з’являться в розділі «Електронна трудова книжка».

64

65