ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ - НАЙВИЩЕ МИСТЕЦТВО МАТЕРИНСТВА

Можливість годувати грудьми - найдорогоцінніший подарунок, яким нагородила природа жінок і малюків.

Це неймовірно корисно для здоров'я обох учасників процесу. Жіночі груди - щедре джерело дитячого харчування, здатне насичувати зростаючий організм малюка необхідними речовинами, захищати його від хвороб, на кілька годин в день воєдино пов'язувати мати і дитя. Грудне вигодовування - м'яка і оптимальна післяпологова адаптація матері і дитини, основа здоров'я і правильного розвитку дитини.

Грудне вигодовування сприяє формуванню між матір'ю і дитиною тісних і ніжних взаємин, від яких мати емоційно отримує глибоку задоволеність. Тісний контакт з дитиною відразу ж після пологів сприяє налагодженню цих взаємин. Час, відведений на годування, призначене не тільки для того, щоб наситити дитину, воно дає вам можливість дізнатися і полюбити один одного. Діти менше плачуть і швидше розвиваються, якщо вони залишаються зі своїми матерями одразу ж після пологів. Матері, які годують груддю, ласкаво реагують на своїх дітей.

Материнське молоко - єдина їжа, яка повністю відповідає потребам новонародженого. Воно легко перетравлюється і повністю засвоюється, має необхідну температуру, містить антитіла, які дозволяють захищати дитину від деяких інфекцій і алергії. Годування грудьми допомагає уникнути небажаної вагітності, захищає здоров'я матері і на відміну від штучного харчування є повністю безкоштовним. Сприяє найбільш кращої соціальної адаптації дитини. Важливо мати бажання годувати грудьми ще під час вагітності, а для цього необхідно вчитися, адже вагітність - це якраз відповідний час для поповнення своїх знань щодо здоров'я майбутнього малюка.

ЯКІ Ж ПЕРЕВАГИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ ДЛЯ МАТЕРІ ТА ДИТИНИ?

Чи знаєте ви, що «перше молоко», або молозиво, багате антитілами і зміцнює імунітет новонароджених, власна імунна система яких ще розвинута? Чи знаєте ви, що грудне вигодовування захищає вашу дитину від вушних інфекцій, діареї, пневмонії та інших дитячих хвороб?

Чи знаєте ви, що грудне вигодовування захищає матір від діабету, раку молочної залози і яєчників, серцево-судинних захворювань і післяпологової депресії?

ЯК ДОВГО ГОДУВАТИ ДИТИНУ ГРУДЬМИ?

Дозвольте маленькій істоті самому визначити тривалість грудного вигодовування. Вітаміни та інші поживні речовини дитина продовжує отримувати з молоком матері й на другому році життя. Смоктання грудей дитині старше року потрібно не стільки для того щоб насититися, скільки для спілкування з мамою. Відповідаючи на занепокоєння і плач прикладанням до грудей, ви формуєте у крихти впевненість в тому, що мама завжди поруч і готова прийти на допомогу. Дані про те, що грудне вигодовування складніше припинити після закінчення року, відсутні, проте є свідчення того, що його продовження до досягнення дитиною дворічного віку корисно як для матерів, так і для дітей. Всі матері і немовлята різні і повинні разом визначати бажану тривалість грудного вигодовування.

У ПЕРІОД ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ НЕОБХІДНО ХАРЧУВАТИСЯ ТІЛЬКИ ПРОСТОЮ ЇЖЕЮ?

Як і всі інші люди, годуючи мами повинні дотримуватися збалансованої дієти. В цілому змінювати звичний раціон не потрібно. Харчові переваги матерів впливають на немовлят, починаючи з періоду їх перебування в материнській утробі. Якщо мати відчуває, що її дитина реагує на конкретний продукт, який вона їсть, краще всього проконсультуватися з фахівцем.

ГОДУВАННЯ ПО ГОДИНАХ ЧИ ЗА ВИМОГОЮ ДИТИНИ?

Орієнтуйтеся на «сигнали» голоду. Апетит у всіх малюків різний, і скільки разів за добу їстиме ваш малюк, ви дізнаєтеся тільки «на справі». У грудному вигодовуванні немає графіка, і прикладати до грудей рекомендується на вимогу, коли малюк своєю поведінкою показує, що голодний. Врахуйте, що частота годувань може збільшуватися або, навпаки, зменшуватися, наприклад у зв'язку зі стрибками зростання.

ВАЖЛИВІСТЬ ПІДТРИМКИ СІМ’Ї.

Іноді з грудним вигодовуванням можуть виникати труднощі, особливо якщо це ваша перша дитина. Відчувати хвилювання через годування грудьми цілком природньо. Члени родини повинні допомогти по господарству, емоційно та психологічно підтримати маму. Звертайтеся за професійною допомогою якщо у вас виникають труднощі з грудним вигодовуванням або воно викликає дискомфорт. Чи не дивуйтеся і не дорікайте себе! Грудне вигодовування - це природний процес, але потрібен час і практика, щоб його налагодити. Є фахівці і ресурси, які виявляться вам дуже корисні: ваш лікар або педіатр, сестри в пологовому будинку, консультант з грудного вигодовування.

ПРИСЛУХАЙТЕСЯ ДО НАШИХ ПОРАД - І У ВАС ВСЕ ВИЙДЕ!

  • Починайте годування грудьми в перші 30-40 хвилин після пологів.
  • Не розлучайтеся з вашою дитиною після пологів, вона потребує близькості тільки з вами.
  • Годуєте малюка на його вимогу, так часто, як він цього хоче, в тому числі і вночі. Чим частіше малюк смокче, тим більше молока виробляється у матері. Перерви між годуваннями не повинні перевищувати 3 годин вдень і 4 годин вночі.
  • Не використовуйте пустушки.
  • Для гігієни грудей достатньо звичайного душа один або два рази в день. Після годування грудьми зцідіть краплю заднього жирного молока і обробіть їм сосок, дайте молоку висохнути на соску, це охоронить сосок від тріщин.

Бажаю здоров’я вам та вашим діточкам!