Корисні поради у літню спеку

Надворі встановилася спека, а тому пропонуємо скористатись працюючих та відпочиваючих людей порадами, як уберегти організм від високих температур і сонячного проміння.

Випивайте достатню кількість рідини - близько 2,5-3 літри. Найкраще столової мінеральної води, колодязної або зеленого несолодкого неміцного чаю, трав’яних настоїв. І не пийте солодкої газованої води – вона не вгамовує спраги, а лише викликає її. Вживайте в їжу більше овочів та фруктів.

Не перебувайте на сонці з непокритою головою, навіть нетривалий час. Обов’язково одягайте кепку,  панамку, косинку. Обирайте одяг з легких та натуральних матеріалів, уникайте тісної одежі. По можливості залишайтесь у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі.

Уникайте задушливого громадського транспорту, особливо з 12:00 до 16:00. Людям старшого віку радимо перенести свої справи на ранок або вечір.

Не вживайте алкоголь. Будьте обережні з алкогольними напоями, особливо біля води та на пляжі. Спека  під сорок градусів плюс алкоголь, який розширює судини, і вода з температурою 20-25оС, викликають рефлекторний спазм судин, унаслідок чого може виникнути зупинка серця навіть на мілині. Тому передт купанням – ніякого алкоголю! Навіть неміцного.

Якщо ви приймаєте ліки, відкоригуйте у лікаря схему лікування. Гіпертоніки, що вживають сечогінні препарати, ретельніше контролюйте тиск: через в’язкість крові змінюється концентрація ліків, а з ним і артеріальний тиск.

Особливу увагу звертаємо тих, хто приймає антибіотики: вам взагалі не можна бути на сонці, у вас висока фото чутливість!

Не виходьте засмагати на пляж в «годину пік» - з 12:00 до 16:00, тому що можна отримати сонячний удар. Важливо й інше: сонце – серйозний онкогенний чинник, і в цей час його промені найшкідливіші, перед входом у воду необхідно охолонути в тіні. Не рекомендується пірнати у воду, перепад температур спричиняє спазм судин серця. У спеку краще приймати теплий душ.

Будьте передбачливими з кондиціонерами! Якщо ви прийшли з вулиці зі спітнілою спиною і сіли під кондиціонер або вентилятор, можна заробити міозит, застуду, активізувати хронічний герпес.

Перед поїздкою автомобільним транспортом намагайтесь не їсти багато жирної, солоної та смаженої їжі. В дорогу візьміть із собою термос з прохолоджувальним напоєм. А також провітріть салон автомобіля безпосередньо перед поїздкою. Якщо хочете припаркуватись, то краще це зробити десь у тіні. Якщо тіні немає, то закривайте лобове скло зсередини спеціальним екраном, а панель приладів звичайним рушником.

З усього вищезазначеного видно, що вимоги до правил поведінки в період аномальної спеки не такі й складні. Дотримуючись їх, ви зможете вести нормальний спосіб життя і максимально зберегти своє здоров’я.