Краєзнавча подорож в минуле

Напевно, всі люди люблять подорожувати, а особливо діти. 12 вересня учні 5-го класу ЗОШ №18 (класний керівник Пшеченко Л.В.), разом з працівниками бібліотеки – філії №2 м.Гірник, здійснили незвичайну історико - краєзнавчу подорож в минуле «Пам'ять про вас у нашому серці живе».

Захід був присвячений 75 –й річниці визволення Донбасу від фашистських загарбників та 80-ти річному ювілею м.Гірник.

192

 

Діти дізнались про жахіття окупації та про тяжкий шлях до перемоги. Бібліотекарі звернули увагу присутніх на тематичну полицю «Донбас. Війна. Перемога», на якій була представлена література про ті страшні події та битви за визволення нашого краю. Особливу увагу приділили «Книзі пам’яті», в якій занесено імена воїнів, які загинули на фронті. Учням було запропоновано переглянути відео «Окупований Донбас». Працівники бібліотеки розповіли, що в нашому місті також були створені два концтабори, жертвам яких встановлено пам’ятники «Невідомому солдату» та «Матері, що тужить». Дітям нагадали про героїв, на честь яких названо вулиці в нашому місті. Перемога стала можливою завдяки героїзму, мужності та відданості українського народу.

191

Також діти з цікавістю поринули в історію Гірника, який з невеличкого соціалістичного містечка перетворився на сучасне місто. Завідувач філією Макарова О.Ф. доповнила загально відомі факти власними спогадами. Діти подивились слайди та прослухали вірш місцевої поетеси Гааг В.Є. «Місто моє Гірник». Бібліотекарі побажали учням любити свою малу Батьківщину – своє рідне місто.

193