Легалізація трудових відносин і заробітної плати-один з ключових напрямків роботи служби зайнятості

Головною метою служби зайнятості є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації найманої праці та працевлаштування шукачів роботи.

Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності. Для роботодавця нелегальна праця може принести нестабільність у діяльності, відсутність відповідальності працівника, можливість безкарного заподіяння матеріальної шкоди, неналежне виконання трудових обов’язків.

Для найманого працівника неоформлені трудові відносини несуть нестабільність щодо можливого припинення трудових відносин у будь-який час і без належного обґрунтування, повну відсутність соціальних гарантій, передбачених державою для найманих працівників і у майбутньому – мізерні пенсії.

Однією з найбільш фінансово цікавою послугою для роботодавців, яка сприяє легалізації зайнятості найманих працівників, – є компенсація єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У 2020 році при мінімальній заробітній платі ЄСВ становить 1100 гривень. І чим більшу заробітну плату пропонує роботодавець – тим більша сума компенсованих коштів. У разі отримання роботодавцем компенсації за декількох осіб – це велика економія.

Селидівський міський центр зайнятості нагадує, що з 1 вересня 2020 року проводиться інспекційна компанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Відповідно до ст.265 КзпП України як юридичних, так і фізичних осіб підприємців, що використовують найману працю, штрафуватимуть за фактичне допущення людей до роботи без оформлення трудового договору та виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ.

Тож вкотре закликаємо роботодавців та громадян зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найману працю та відмовитись від «чорної» зарплати в «конвертах», що дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а , по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.