#мійлікар

Сімейний лікар став “відкриттям року” для багатьох українців — він уважний і професійний, з ним можна вирішити безліч питань щодо здоров’я, навіть — у телефонному режимі.

Ба більше — він сам телефонує, щоби нагадати про профілактику і запросити на огляд або на вакцинацію. Ось лише одна із сотень історій: https://bit.ly/2YeOPGq. Поділіться і ви своєю - долучайтеся до флешмобу до Світового дня сімейного лікаря, який відзначатимемо 19 травня! Протягом цього тижня діліться досвідом спілкування зі своїм терапевтом, сімейним лікарем чи педіатром з хештегом #мійлікар або #моялікарка.

Чому сімейний лікар - це важливо?

На рівні співпраці пацієнта з сімейним лікарем у світі вирішують близько 70% усіх проблем зі здоров’ям. Зокрема це — питання підвищеної температури, недопущення станів загострення хронічних хвороб чи профілактики захворювань.

Саме з сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів розпочалися зміни в системі охорони здоров'я. Ключовий аспект в трансформації охорони здоров'я — нова модель "лікар-пацієнт" — спирається на довіру. Нова система орієнтується не на хвороби, а на здоров’я кожного конкретного пацієнта. Більше уваги приділяється ранній діагностиці та попередженню захворювань.

Нині вже 27,6 мільйонів українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. 70% задоволені лікарем, якого обрали, свідчать дані соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного наприкінці березня цього року.

Умови роботи лікарів та зарплати покращуються там, де медзаклади уклали договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України та мають активне і ефективне керівництво. Сімейні лікарі, терапевти, педіатри і медсестри, які працюють у таких закладах охорони здоров’я, вже мають вищий дохід (https://bit.ly/2PleXPL)

Світовий день сімейного лікаря запровадила Всесвітня організація сімейних лікарів WONCA. Її членом є і Українська асоціація сімейних лікарів.

Уляна Супрун Olga Stefanyshyna Oleksandr Linchevskyy Pavlo Kovtonyuk Роман Ілик Artem Yanchuk Oleg Petrenko

Яна Петренкосімейна лікарка, КНП «Центр первинної

медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради»,