НАБУВ ЧИННОСТІ НОВИЙ ПОРЯДОК РОЗСЛІДУВАННЯ ТА ОБЛІКУ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА АВАРІЙ НА ВИРОБНИЦТВІ

на тему: «Деякі питання Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337». На засіданні були присутні представники виконкому Селидівської міської ради, відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні ГУ Держпраці в Донецькій області, лікувально-профілактичних закладів, ДП «Селидіввугілля» та його відокремлених підрозділів, збагачувальних фабрик, профспілок.

Начальник Селидівського міського відділення управління ВД Фонду соціального страхування України в Донецькій області Злиденна Л.П. проінформувала присутніх про затвердження постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 нової редакції Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, який набрав чинності з 01.07.2019. Новий Порядок дозволяє гарантувати соціальний захист на випадок виробничих травм і захворювань більш широкому колу осіб, зокрема, дія документу розширена на всіх застрахованих осіб: фізичних осіб - підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору, тощо.

Страховий експерт з охорони праці Левчук Н.В. проінформувала присутніх про основні зміни у Порядку. Так, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3 днів у попередній редакції), спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів); впроваджено строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме 3 роки з дня його настання. У разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду - розслідування проводиться незалежно від дати його настання. Також встановлено строк дії повідомлення за формою П-3 – він складає 6 місяців з моменту встановлення діагнозу хронічного професійного захворювання (отруєння) у працівника.

Крім того, з липня рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), пов’язаних чи не пов’язаних з виробництвом, буде прийматись комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії - голос голови комісії є вирішальним.

З метою оптимізації скасовано акт за формою Н-5, натомість складається акт за формою Н 1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний). Також надано право, у разі виявлення в затвердженому акті за формою Н-1 недоліків у оформленні, що не впливають на об’єктивність розслідування, причини настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) та висновки комісії (спеціальної комісії), вносити необхідні зміни безпосередньо наказом роботодавця або органу, що утворив комісію.

Начальник відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні ГУ Держпраці в Донецькій області Яковенко В.А. зупинився на змінах в Порядку № 337, що стосуються спеціальних розслідувань.

Присутні взяли активну участь та обмінялися думками при обговоренні положень нового Порядку та проблемних питань.

Страховим експертом з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Левчук Н.В. підготовлені та роздані присутнім пам’ятки для працівників та керівників підприємств, установ та організацій щодо дій у разі настання нещасного випадку на виробництві відповідно до нового Порядку № 337.