Надходження автоподатку зросли майже в 1,5 рази

За січень-жовтень 2018 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено більше 4,6 млн.грн. транспортного податку. У порівнянні з минулим роком надходження зросли майже в півтора рази, або на 1,5 млн.гривень.

Транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто.

Сплачують транспортний податок і фізичні, і юридичні особи. За десять місяців цього року від автовласників - юридичних осіб надійшло більше 2,0 млн. грн. та 2,6 млн. грн. – від фізосіб.

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2018 році вартість автівки, що підпадає під оподаткування, перевищує 1 млн. 396 тис. гривень (375 МЗП х 3723).

Традиційно, найбільші відрахування «автоподатку» з початку року забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя – 1,5 млн. грн., м. Бахмут – 0,7 млн.грн., та м. Покровськ – 0,6 млн гривень.

Нагадуємо, фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.