Новорічні заходи у бібліотеці міста продовжуються

Новорічно-різдвяні свята тривають в Україні цілий місяць, (від 19 грудня до 19 січня). І це добре! Адже можна довго не відпускати атмосферу очікування дива та радості!

13 грудня бібліотекарі центральної публічної бібліотеки м. Селидове запросили на зустріч відвідувачів відділення денного перебування Територіального центру нашого міста. Природно, що у переддень Старого Нового року (свята Василя) основна увага була приділена українським традиціям! І давнім (колядування, щедрування), і сучасним, наприклад, світлодіодне оздоблення великих та малих міст України)! Тож присутні  дізнались, як може прикрасити ялинку сучасний книголюб (відеоролик «Новорічне щастя книголюба: ялинкові прикраси)». А також подивились: на головну ялинку країни, порівняли як прикрасили головні ялинки в обласних центрах України та переконались, що Селидове, в цьому році має дивовижне новорічне оздоблення (відеоподорож «Новорічна Україна»)!

Потім настав час звернутись до давніх народних українських традицій. Адже українські зимові свята просто неможливо уявити без колядок та щедрівок!Особливу  шанобу віддали всесвітньовідомому «Щедрику» Миколи Леонтовича.

Наприкінці заходу присутнім запропонували пограти, згадати дитинство та юність. Було багато чудових ігор: «Вгадай фільм за кадром», «Веселі запитання», «Кожен може бути поетом», «Наші загадки – ваші відгадки», «Відгадай казку за ілюстрацією». Особливу увагу приділили «найріздвянішому» твору української літератури – повісті Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Адже в 2022 році виповнюється 190 років з часу публікації 2-го тому циклу повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки», а у класичного однойменного фільму Олександра Роу також поважний ювілей – 60 років з дня прем’єри! Чудовий привід згадати про ці твори!

Цього ж дня для учнів 5-А класу Селидівської загальноосвітньої школи №1, (класний керівник Анастасія Богуславська), було проведено святкову зустріч «Святки – 2022». Бібліотекарі підготували для юних читачів бібліографічний огляд « Зимові книги для святкового настрою», присвячений книгам про звичай зустрічати Різдво, про Коляду, про те, як в Україні святкують «щедрий вечір» і хто такі посівальники. Юні знавці із задоволенням відповідали на питання народознавчої вікторини, разом згадували щедрівки, колядки та подивились відео про різдвяні свята в Україні.

Усі заходи пройшли весело, інформативно та  у дружній атмосфері!