Організація роботи Покровської ОДПІ з розгляду звернень громадян та запитів на публічну інформацію за 2017 рік

Робота зі зверненнями громадян та запитами на публічну інформацію – важлива складова у діяльності фіскальної служби.

У такий спосіб забезпечується зворотний зв’язок із  громадськістю. На сьогодні основне завдання – забезпечити кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд звернень та запитів з метою оперативного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявника.

З початку року Покровською ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області розглянуто 20 звернень громадян, в тому числі 2 колективних звернення, за їх результатами: на 13 звернень надано відповідні роз`яснення, направлено на розгляд за належністю до інших органів відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» – 5 звернень, відмовлено в задоволенні  - 2 звернення.

Основні питання, які порушено у письмових зверненнях, що надійшли на розгляд до інспекції  - нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (8 звернень),  проведення контрольно - перевірочної роботи (4 звернення), адміністрування податку на доходи фізичних осіб (3 звернення), реєстрація та облік платників податків (2 звернення).

Усі звернення громадян розглянуто у законодавчо встановлені терміни. Порушень термінів надання відповідей на звернення громадян за звітний період не встановлено.

За січень-грудень 2017 року до Покровської ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області надійшло 27 запитів на публічну інформацію, що на 19 запитів менше, ніж за 2016 рік.

Фахівці Покровської ОДПІ звертають увагу, що звернення може бути усним чи письмовим, подано окремою особою або групою осіб. Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв'язку та реєструється посадовою особою.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону «Про зверенення громадян».