ОСНОВНІ УМОВИ БЕЗПЕЧНОГО ВІДПОЧИНКУ НА ВОДІ

Традиційно найпопулярнішим у нас є літній відпочинок на воді. Він приємний та корисний для дорослих і малечі. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди необхідно пам’ятати про безпеку.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є звичайно уміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почувається на воді спокійно, впевнено, а в разі потреби може надати допомогу тому, хто потрапив у біду.

Основними умовами безпеки є:

- правильний вибір місць для купання;
- вміння дорослих та дітей плавати;
- суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;
- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Цього мають дотримуватися батьки і діти:

1. Вчіть дітей плавати.
2. Тих, хто плавати вміє, учіть правил безпечного відпочинку на воді.
3. Користуйтеся обладнаними пляжами.
4. Будь-який рух дитини в напрямку до води неодмінно має бути погоджений з дорослими.
5. Не можна, щоб діти купалися без нагляду дорослих, навіть якщо вони вміють плавати. Дуже важливо при цьому, щоб дорослий не боявся води й не був під впливом алкогольних напоїв.
6. Не купайтеся довго у холодній воді.
7. Не дозволяйте штовхати один одного або стрибати один на одного під час перебування у воді.
8. Категорично забороняйте дитині пірнати, якщо вона не вміє плавати.
9 Не дозволяйте дітям запливати далеко або за буї, перепливати водойми.
10. У жодному разі не допускайте ігр з елементами «потопання!», пояснивши небезпеку таких ігор.
11. Не дозволяйте дітям пірнати, не перевіривши попередньо глибини водойми і стану дна.
12. Категорично забороняйте стрибати у воду в незнайомих місцях та з берега.
13. Дитині, яка не вміє плавати, не можна заходити у воду без надувного жилета (круга, нарукавників) і далі, ніж до поясу.
14. Дотримуйтесь особливої обережності із надувними матрацами, човнами, кругами. Не дозволяйте дітям користуватися ними самостійно там, де глибоко, є вітер, течія, хвилі.
15. Не перевантажуйте плавзасобу (човна, катамарана).
16. Дитина в човні обов’язково повинна бути вдягнена у рятувальний жилет.
17. Не пірнайте з човнів, не пересідайте, не сідайте на борт і забороняйте це робити дітям.
18. Пам’ятайте, що в басейнах тоне більше дітей, аніж у відкритих водоймах.
19. Не залишайте дитину одну у ванні або басейні.
20. Не довіряйте старшим дітям стежити за молодшими під час купання де завгодно (у річці, басейні, ванні).
21. Спорожняйте ємності з водою (тази, ванни, надувні басейни) відразу після їх використання.
22. Ємності, постійно заповнені водою (приміром, діжка на подвір’ї) мусять бути недоступні для дітей або щільно закриті.
23. Обгороджуйте й закривайте басейни, колодязі, ванні кімнати.