Покровсько–Добропільське управління: актуальні питання оподаткування акцизним податком з реалізації пального на «гарячій лінії»

Спілкування з платниками за допомогою сеансів телефонного зв’язку „гаряча лінія” один з оперативних методів отримання консультацій від податківців.

05

Нещодавно на найчастіші їз запитань, що виникають у платників щодо ліцензування на ринку пального надала відповіді завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Покровсько–Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області Юлія Нетунаєва.

Пропонуємо найактуальніші з них:

Питання 1: Чи є платником акцизного податку платник єдиного податку, який здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами?

Відповідь: Відповідно до п.п. 212.1.11 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

При цьому згідно з п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку не звільняються від сплати акцизного податку.

Питання 2: Які товари належать до підакцизних товарів?

Відповідь: Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до підакцизних товарів належать:

-спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння);
-тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
пальне;
-автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні -засоби для перевезення вантажів;
-електрична енергія.

Питання 3: Який розмір та порядок сплати за ліцензію на виробництва пального?

Відповідь: Ліцензія на виробництво пального видається терміном на п’ять років, плата за неї справляється щорічно. Річну плату за ліцензію встановлено в розмірі 780 гривень. Не дозволяється сплата за весь термін дії ліцензії.

Питання 4: Яка відповідальність передбачена за виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензій?

Відповідь: До суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

-виробництва пального без наявності ліцензії – 1000000 гривень;
-оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії – 500000 гривень;
-роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії – 250000 гривень.