Попередження для власників приватних домоволодінь

Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Донецькій області інформує про зростання рівня травматизму під час виробничої діяльності підприємств водопровідно – каналізаційного господарства.

Станом на 30.06.2016 року загинуло 8 працівників зазначених підприємств. У порівняні з І півріччям 2015 року цей показник виріс на 6 випадків або збільшився у 4 рази. Також зросла кількість групових нещасних випадків зі смертельним наслідком, а саме:

- 27.05.2016 року ц приміщенні каналізаційної насосної станції (далі - КНС) без ознак життя знайдено 2 працівники КП «Полатаводоканал», які отруїлися внаслідок виконання робіт без засобів індивідуального захисту;
- 19.06.2016 року під час виконання робіт у приміщенні КНС, не облаштованому припливно – витяжною вентиляцією, сталося отруєння 2х працівників комунального водопровідно – каналізаційного підприємства «Водограй» (Кіровоградська область) внаслідок накопичення парів шкідливих речовин та небезпечних газів;
- 23.06.2016 року у приміщенні КНС внаслідок загоряння постраждало двоє працівників КП «Водотеплосервіс» (Івано – Франківська область), з них – 1 смертельний наслідок;
- 28.06.2016 року у приватному домоволодінні у м. Черкаси під час очистки каналізаційного колодязя смертельно отруїлися 3 особи.

Зважаючи на вищезазначене, застерігаємо усіх власників приватних домоволодінь про небезпеку самовільного виконання робіт з очищення каналізаційних колодязів приватних будинків та звертаємо увагу на необхідність залучення до виконання робіт даного типу спеціалізованих організацій, які мають необхідний дозвіл.