Представники УПЦ МП на Донбасі активно вербують прихожан в ряди бойовиків "ДНР"

Користувачі соціальних мереж активно обговорюють питання про те, що вздовж лінії розмежування на Донбасі представники УПЦ МП Донецької і Маріупольської єпархії активізували заходи щодо залучення прихожан до лав НЗФ "ДНР".

При цьому, періодично проводяться ненав'язливі "роз'яснювальної бесіди" про "неправомірності дій карателів" - ЗС України, необхідності захищати "молоду республіку" і навислу загрозу над "російською православною вірою", яку хочуть викорінити "бандерівці".

79

Як правило, для бесіди вибираються представники чоловічої статі призовного віку і придатні до військової служби. У процесі спілкування встановлюється їхнє ставлення до української влади і, в разі отримання відповіді про невдоволення нею і т.д., робляться пропозиції з фінансовим інтересом.

При цьому, потенційним кандидатам пропонується кілька варіантів діяльності на благо "церкви і "ДНР ". Один з них - безпосереднє проходження служби в лавах НЗФ, інший - інформаційна допомога, а саме надання інформації про діяльність та переміщенні підрозділів ЗС України та інших силових органів вздовж лінії розмежування.