Про стан епідемічної ситуації

на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції по м.Селидове.

За даними Селидівської міжміської філії ДУ «Донецький обласний Лабораторний Центр МОЗ України» на 10.01.2020 року за період з 03.01.2020 по 09.01.2020 епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції (ГРІ) по м.Селидове залишається нестабільною.

Показник на 10 тис. населення становить 54,4, що вище епідемічного рівня в 1,1 рази (епідемічний рівень 48,3). Захворюваність школярів на ГРІ становить 348.1, на 10 тис. населення, що вище епідемічного рівня в 4,3 разів (м. Гірник, м. Українськ - не перевищує епідрівень).

Всього за останній тиждень госпіталізовано 19 осіб(дітей) . Випадків захворювань на грип не зареєстровано.

З метою своєчасного проведення протиепідемічних заходів в місті запроваджено щоденний моніторинг захворюваності на грип та ГРІ як дорослого, так і дитячого населення.

Грип – це гостре респіраторне захворювання, яке викликається вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або близький контакт.

Симптоми грипу:

- висока температура, яка тримається мінімум 5 днів;

- лихоманка;

- головний біль;

- ломота в мʼязах та суглобах;

- загальна слабкість;

- втрата апетиту;

- кашель, що може тривати 2 тижні і більше;

- нежить.

Симптоми грипу починаються раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. При перших симптомах звертайтесь до свого сімейного лікаря!

Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоровʼя!