Профілактика булінгу серед дітей

Продовжується робота фахівців Селидівського центру соціальних служб в напрямку профілактики буллінгу та насильства серед дітей та підлітків.


Так, психологом Центру були проведені заняття з елементами тренінгу «Булінг і травля» та «Шкільний булінг сьогодні» для підлітків 8-9 класів Селидівської загальноосвітньої школи №1.

В рамках заняття з учнями були розглянуті поняття «травля», «буллінг», його види та найпоширеніші прояви. Завдяки інтерактивним вправам учасники на собі особисто спробували зрозуміти як можуть почувати себе люди, які були незаслужено ображені і звинувачені в чомусь, чого вони не здійснювали.

371

Підлітки оцінили свій особистий внесок у хворобу під назвою "цькування". Більшість учасників зізнались, що вони іноді приєднуюся до «цькування» когось з однолітків, але потім про це дуже шкодують.

Також фахівець торкнулася теми булінгу відносно вчителів. З дітьми розібралися наслідки для кожного учасника конфлікту. Визначилися як необхідно вести конструктивний діалог.

Проведені фахівцем вправи сприяли зниженню агресії та ворожих реакцій, поліпшенню соціального самопочуття.

Для закріплення отриманої інформації були переглянуті соціальні відеоролики «Як зупинити травлю», «Куди звертатись в ситуації булінгу». Завдяки релаксаційним вправам діти мали змогу позбавитись від гніву та агресивності.

372

Наприкінці заняття учні отримали пам’ятки «Що робити, якщо ви постраждали від булінгу».