«Різдвяний передзвін»

Душа народу живе в його піснях, його мові та його звичаях, які мешканці Донеччини бережуть та передають їх з покоління в покоління. Одним з яскравих й популярних заходів, пов’язаних з народними традиціями є обласний фестиваль колядників і вертепників "Різдвяний передзвін».

Цього року він відбувся 11 січня у м.Святогірськ на березі річки Сіверський Донець. З року в рік аматори сцени, дорослі та діти, усі небайдужі до збереження, примноження та популяризації славних українських традицій, збираються щоб разом заколядувати, відвідати українських різдвяних страв, поспілкуватися і відчути дух єднання, взаєморозуміння та гармонії.

Кращі творчі колективи Донеччини взяли участь у святковій вертепній ході «Різдво йде, добро несе», у пісенному флешмобі з виконання загальної колядки «Нова радість стала». А потім на святковій сцені вони мали змогу продемонструвати свою творчу програму. Почуття Різдвяного дива панувало у серцях кожного, об'єднавши усіх учасників святкового дійства в одну велику дружню родину.

Наше місто, на чолі з директором Центру дозвілля та українських традицій Зіттою Топіліною, представляли: Народний вокальний ансамбль «Рябінушка» і вокальне тріо «Гармонія» (керівник Юлія Турянська), Зразкова студія вокалу та сучасної хореографії «Майкл» (керівник Ірина Паламарчук).

140 139 138

За участь у відкритому обласному фестивалі колядників і вертепників к рамках культурно-мистецької акції «Різдвяний передзвін», колективи отримали Грамоти за участь від Донецького обласного навчально-методичного центру культури Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації