Робоча зустріч

14 січня начальником Селидівського міського відділу  пробації  проведена робоча зустріч з  в.о. начальника Курахівського бюро правової допомоги Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги.

137

05.02.2015 року був прийнятий Закон України «Про пробацію», а 08.10.2016 року набрали чинності зміни до кримінально-процесуального кодексу України, передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань», якими, зокрема, представника персоналу органу пробації віднесено до учасників судового провадження та запроваджено інститут досудової доповіді.

Органи досудового розслідування та суд, відповідно до статті 49 КПК України залучають адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу підозрюваним та обвинуваченим.            

В ході зустрічі обговорений порядок складання досудової доповіді та  переваг участі обвинувачених у її складанні. Досудова пробація застосовується на етапі судового провадження щодо осіб, обвинувачених у вчиненні правопорушення, та полягає у складанні досудової доповіді — письмової інформації, що характеризує особу обвинуваченого.

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

Під час зустрічі було узгоджено графік роботи дистанційної точки доступу до безоплатної правової допомоги на базі відділу пробації, заплановані заходи з метою вирішення криміногенних потреб суб’єктів пробації.

Співпраця з бюро спрямована на реалізацію та захист прав і свобод громадян, що гарантовано Законом, та підвищення правової свідомості клієнтів пробації.