Семінар "Протимінна безпека" у Селидівському ГЦЗ

10 серпня 2016 року в Селидівському міському центрі зайнятості пройшов семінар за темою: "Протимінна безпека".

Захід було організовано в рамках співпраці з організацією Центр підтримки сім'ї м.Селидове, яка діє за участю Товариства Червоного Хреста України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Під час заходу представники Центру підтримки сім’ї розповіли про те, що в зв’язку з безпосередньою близькістю бойових дій та розташуванню в місті військових формувань, в нашому регіоні досить велика ймовірність натрапити на вибухонебезпечні предмети. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття або просто намагаються віднести їх додому.

Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у зелених насадженнях, звалищах, покинутих будівлях, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міста. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом, то саморобну вибухівку, що може з’явитися на вулицях міста, розпізнати набагато складніше. А небезпека терористичних актів робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами украй актуальним, тому що вибухівка може бути схована в гаманцях, предметах побуту, навіть іграшках. Також є дуже небезпечним наближення до боєприпасів, навіть вже використаних. Тому на заході дуже детально було розглянуто правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях. Також фахівці рекомендували дорослим обов’язково проводити з дітьми бесіди щодо поводження з невідомими предметами і пристроями.

Було наголошено, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Наприкінці заходу всі присутні отримали пам’ятки «Дивись під ноги – Дзвони 101».