Шановні громадяни!

Інформація щодо змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України:

21.08.2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 21.08.2019 року №765, якою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», від 13.03.2019 року №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім'ям».

Згідно з п. 28 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» (постанова КМУ від 27.12.2001 року №1751), допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на дванадцять місяців. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.

Змінами передбачено, що у разі несвоєчасного звернення опікуна чи піклувальника з поважних причин за продовженням її виплати (поважними причинами є перебування на лікуванні, причини, через які фізично неможливо своєчасно подати заяву, або наявність об'єктивних обставин, коли опікун чи піклувальник не могли звернутися із заявою, та інші причини, визначені комісією з питань захисту прав дитини вирішується на підставі рішення органу опіки та піклування з урахуванням рекомендацій комісії з питань захисту прав дитини. Виплата допомоги за минулий період здійснюється не більш як за 12 місяців з місяця закінчення виплати.

Відповідно до п. 7 «Порядку виплати допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях» (постанова КМУ від 13.03.2019 року №250), для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів:

1. посвідчення батьків багатодітної сім'ї (з пред'явленням оригіналу). У разі досягнення дитиною з багатодітної сім'ї шестирічного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім'ї (з пред'явленням оригіналу);

2. свідоцтв про народження всіх дітей (з пред'явленням оригіналів).

Вищезазначеними змінами надано можливість подати довідку багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї, виданої структурним підрозділом районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради, у разі відсутності посвідчення багатодітної сім’ї.