Щодо важливості своєчасної оплати в повному обсязі житлово-комунальних послуг

та можливості оформлення житлових субсидій.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач забов’язаний сплачувати за надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими до чинного законодавства, у строки, обумовлені укладеними договорами.

Звертаємо увагу, що основна доходна частина підприємств галузі – це доходи від сплати за надані житлово-комунальні послуги. Тому, неповні розрахунки споживачів за надані житлово-комунальні послуги суттєво впливають на фінансовий стан підприємств, що в свою чергу, не дозволяє своєчасно та у повному обсязі розрахуватися за спожиті енергоносії, сплачувати заробітну плату, надавати якісні послуги тощо.

На сьогодні Урядом передбачено ряд заходів, спрямованих на забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верст населення.

По-перше, діє Програма житлових субсидій, яка гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.

По-друге, запроваджено механізм розстрочки на оплату послуг з централізованого опалення для населення, яке не отримує субсидії для відшкодування витрат на оплату цих послуг.

122 123