STEM-проект «Політ Дракона» в гімназії

Нові завдання, які ставить суспільство перед освітою, стимулюють педагогів до пошуку і впровадження сучасних методів і форм організації навчальної діяльності.

З 5 по 19 квітня в Селидівській загальноосвітній гімназії реалізовано навчальний STEM –проект для учнів 5(9)-х класів. STEM – освіта – це сучасна технологія, що дозволяє продуктивно інтегрувати зміст різних навчальних курсів, наближає освітній процес до життя, стимулює спільну творчу діяльність вчителів різних предметів і учнів в рамках обраної теми.

Плануючи апробацію STEM – підходів в гімназії, взяли до уваги, що 2018 рік – рік Китаю в Україні, проект отримав назву «Політ Дракона». Дракон в китайській міфології – символ мудрості і позитивних перетворень. Тож учні поринули у політ за новими враженнями, і головне, за знаннями про малознайому, але надзвичайну країну. Вчителі, учасники проекту, так спланували навчальний процес, щоб Піднебесна відкрилась для учнів різними гранями.

 

На уроці всесвітньої історії відбулося знайомство з драматичними подіями Китаю другої половини ХІХ століття. Далекі її трагічні події допомогли дев’ятикласникам зрозуміти особливості національного характеру й менталітету сучасних жителів Китаю. Поглиблено ці знання на наступному уроці російської мови під час написання переказу з творчим завданням за китайською притчею-казкою «Колокол».

567

На уроці географії відбулася заочна екскурсія Китаєм, бо, як виявилося, саме в цій країні найбільша кількість об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Уявну подорож продовжено на уроці англійської мови, де знадобилися знання з географії, щоб світовою мовою розповісти про пам’ятні місця Китаю. На уроці алгебри, повторюючи відсоткові розрахунки і уроці фізики, закріплюючи знання з динаміки, складали задачі на прикладах з життя пересічених китайців. Використання наочності і цікавий зміст надали урокам національного колориту. Урок хімії було присвячено найвідомішим китайським винаходам: пороху і милу.

568

На заняттях з фізичної культури гімназисти засвоїли прийоми традиційного китайського масажу. Під час уроку української літератури, з’ясувалося, що китайці шанують Т.Г.Шевченка, а в тому як зображено Кобзарем і китайськими поетами долю жінки, чимало спільного… Інтегрований урок всесвітньої історії та інформатики мав за мету створити кроссенс за темою «Конфуцій і конфуціанство в поглядах тайпінців». Учні розкрили зміст концепції ідеальної людини. Відбулася зацікавлена розмова про моральне вдосконалення, родинні стосунки, гуманність, почуття обов’язку. Ідеї, висловлені великим китайцем ще у V столітті до нашої доби, не втратили актуальності.

569

Найактивніші учні отримували на уроках бонуси – дракончики. Найбільшу кількість заробили Приходько Анна, Москалець Марина, Мураєнко Денис, Васнєцова Ксенія, Тєлєбєнєв Віталій, Медвецька Олександра. На загальній лінійці їм було вручено дипломи й солодкі призи – мандарини, бо ці цитрусові теж є символом надзвичайної країни – Китаю.

570