Топ-15 найбільших боржників Донеччини

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує щодо необхідності своєчасної сплати податків і зборів та звертає увагу, що наявність боргу перед Державою, насамперед, свідчить про безвідповідальне ставлення до виконання Конституційних обов’язків платниками.

67

Податковий борг – це не тільки і не стільки приватна справа окремого платника податків, це проблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими коштами, які не надійшли до державного і місцевих бюджетів, та, відповідно, і не можуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків. Актуальним питання податкової заборгованості є, безумовно, і для Донецької області, особливо враховуючи сьогоденні реалії здійснення господарської діяльності в регіоні.

Так, станом на 01.09.2020 податковий борг до зведеного бюджету по області склав 12,5 млрд грн, у т.ч. до державного бюджету – 10,4 млрд гривень.

Як не дивно, одними з найбільших неплатників виявилися державні підприємства та підприємства комунальної форми власності, що працюють в енергетичній, вугільній галузях та сфері житлово-комунального господарства.

Наприклад, вугільні підприємства Донецької області заборгували державі загалом понад 2,1 млрд гривень. При цьому, саме представники вугільної галузі знаходяться у першій десятці з поміж найбільших боржників області та входять до найбільших боржників на державному рівні із сумою боргу понад 100 млн грн, що є символічним.

Якщо добровільне погашення боргу неможливе, або платник податків свідомо порушує податкове законодавство та не має наміру повністю виконати свої зобов’язання перед бюджетом, податківцями вживається цілий комплекс заходів стягнення податкового боргу, передбачений законодавством. Хотілося б звернути увагу платників, що допускати несплату податкових зобов’язань для вирішення своїх фінансових проблем за рахунок коштів бюджету є не найкращою ідеєю. Податковий борг для економіки підприємства – це суттєві штрафні санкції і пеня, це податкова застава на майно і неможливість вільно їм розпоряджатись, це стягнення коштів з банківських рахунків та продаж активів в рахунок погашення податкового боргу. Чи варто наражати свій бізнес на такі неприємності?

Податкова Донеччини акцентує вашу увагу, що на офіційному сайті ДПС України, відповідно до п.35.4 ст. 35 Податкового кодексу України, щомісячно оприлюднюється інформація стосовно суб’єктів господарювання, які мають податковий борг. Повний список боржників знаходиться на офіційному вебпорталі ДПС України за наступним посиланням: https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.html.

Також нагадуємо, що наявність або відсутність податкового боргу можна перевірити за допомогою електронного сервісу «Дізнайся більше про свого бізнес партнера» за наступним посиланням: https://tax.gov.ua/businesspartner. І пам’ятаємо, що ефективне функціонування держави можливе тільки при свідомому та сумлінному розумінні податкового процесу самими платниками, у тому числі шляхом добровільної сплати податків.

Найбільші боржники Донецької області станом на 01.09.2020 року, які здійснюють діяльність:

1. ДП «СЕЛИДІВВУГІЛЛЯ» – 1076,4 млн грн,

2. ДП «МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ» – 507,9 млн грн,

3. ДП «ШАХТОУПРАВЛІННЯ «ПІВДЕННОДОНБАСЬКЕ №1» – 271,1 млн грн,

4. ДП «ШАХТА ІМ. М.С. СУРГАЯ» – 226,5 млн грн;

5. КП «СЛОВМІСЬКВОДОКАНАЛ» – 35,4 млн грн;

6. ДП «ВК «КРАСНОЛИМАНСЬКА» – 19,2 млн грн,

7. ТОВ «СРЗ» – 15,0 млн грн;

8. ПРАТ «ДОНРИБКОМБІНАТ» – 13,1 млн грн;

9. ТОВ «ЦЗФ «СЕЛИДІВСЬКА» – 11,2 млн грн;

10. ККП «КК «ЗАХІДНА» – 7,5 млн грн;

11. ТОВ «БЕЗПЕКА ТА ПРАВО» – 6,3 млн грн;

12. КП «СЕРВІСКОМУНЕНЕРГО» – 6,1 млн грн;

13. КП «БЛАГОУСТРІЙ» ВМР» – 5,3 млн грн;

14. КП «КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ З ЖКП» – 5,1 млн грн;

15. КП «ВОДОКАНАЛ «ВМР» – 5,0 млн гривень.