УРЯДОМ ВДОСКОНАЛЕНО МЕХАНІЗМ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ НАСЕЛЕННЮ У ГРОШОВІЙ ФОРМІ

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 807 від 14 серпня 2019 р., оновлено «Положення про порядок призначення житлових субсидій»,

яким визначено механізм використання коштів, передбачених у держбюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій.

Зміни запроваджуються з 1 жовтня 2019 року.

Зокрема, функцію виплати житлової субсидії отримувачам буде передано з центрального рівня на місцевий. Відтепер, розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня стануть структурні регіональні підрозділи з питань соціального захисту населення – обласні, районні, міські, тощо.

Починаючи з жовтня поточного року виплату готівкових субсидій здійснюватимуть місцеві органи соціального захисту населення. Для цього Пенсійний фонд надасть виплатні реквізити (рахунки в уповноважених банках або почтові реквізити), на які пенсіонери отримують пенсію.

Тим субсидіантам, хто ще не на пенсії, виплата здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в АТ “Ощадбанк”. Але якщо одержувач субсидії бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі, йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управління соцзахисту. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому є бажання одержувати субсидію готівкою. Уряд розширив перелік банків, через які українці можуть отримувати монетизовану субсидію.

Одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках, до надання інформації про платіжні реквізити отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при звернення за субсидією.

Тим, кому призначено безготівкову форму допомоги, а це ті домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги, отримуватимуть субсидію виключно через АТ “Ощадбанк”.

Субсидію на опалювальний сезон управління соцзахисту почнуть розраховувати у жовтні на основі доходів, отриманих у 1-2 кварталах 2019 року.

Монетизовану субсидію можна отримувати через будь-який з нижче перелічених банків м.Селидове:

- АТ "Ощадбанк"
- АТ КБ "ПРИВАТБАНК"