В СЕЛИДОВОМУ ПОЧАЛАСЬ СТЕРИЛІЗАЦІЯ БЕЗПРИТУЛЬНИХ СОБАК

В 2017 році Верховна Рада України прийняла закон №5119-1 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)».

Відповідний нормативно-правовий акт вносить зміни у Кримінальний кодекс і Кодекс про адміністративні правопорушення, доповнюючи їх статтею «жорстоке поводження з тваринами».

Закон визначає жорстоке поводження як «знущання над тваринами, в тому числі безпритульними, що спричинило муки, заподіяло їм фізичні страждання, тілесні пошкодження, каліцтва або призвело до загибелі». Крім того, жорстоким поводженням також вважається нацькування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще і порушення правил утримання тварин.

У нашому місті питання бродячих собак стоїть дуже гостро. Вони збираються у великі зграї, біля ринків, навчальних закладів і наганяють страху як на дітей, так і на дорослих.

Міська влада отримує багато звернень від селидівців. Саме тому, міською радою спільно з волонтерами була проведена робота щодо вирішення цього питання.

Альтернативою «розправам» над безневинними тваринами став вилов з подальшою стерилізацією. Світові дослідження довели, що стерилізація - це єдиний і надійний спосіб гуманного зниження чисельності бездомних собак.

Тож, вже третій рік поспіль міська рада укладає договори з організацією, яка виконує роботи на підставі спеціальної ліцензії в пересувній амбулаторії.

Процедура включає в себе: відлов, стерилізацію, обробку від паразитів, вакцинацію та кліпсування. В міському бюджеті на ці послуги цього року передбачено 150 тис.грн.

На сьогоднішній день стерилізацію пройшло 47 безпритульних тварин, інші відловлені собаки чекають своєї черги у вольєрі попереднього перебування тварин.

Роботи будуть продовжуватись і надалі.